7 אטרקציות מים שכדאי לנסות בשארם א-שייח'

בכל הנוגע לפעילויות ואטרקציות מים, שארם א-שייח' מציעה מגוון רחב של אפשרויות לבחירה, על קשת רחבה של מקצבים. בין אם אתם מחפשים להרים את רמות האדרנלין או סתם רוצים להירגע וליהנות מהנופים המדהימים, תמצאו את מבוקשכם בשארם. חופי הים היפהפיים של העיר ומה שנמצא בהם, לאורך ולעומקם, מציעים מגוון אפשרויות להנאה בבגד ים, וגם מעל ולצד המים אפילו מבלי להירטב. קבלו 7 אטרקציות מים שאתם חייבים לנסות בשארם א-שייח'.

שנורקלינג בשארם

 

1. צלילה

שארם א-שייח' הוא יעד צלילה עולמי מפורסם ופופולרי, ולא בכדי. הים האדום שורץ דגים צבעוניים, ושוניות האלמוגים בו הן מהיפות בעולם. גם אם מעולם לא צללתם לפני כן, שארם א-שייח 'הוא המקום המושלם להתחיל. יש בעיר המון מועדוני צלילה ברמה גבוהה המספקים את כל הציוד הדרוש וההדרכות שתצטרכו לחוויית צלילה שלא תשכחו. תוכלו לצאת לקורסי צלילה, צלילות היכרות וצלילות מודרכות לבעלי רישיון (שחייבים ליווי של מדריך מקומי בכל צלילה). המים הנעימים של הים האדום מספקים תנאים אידיאליים, ואתרי הצלילה עמוסים בכל טוב. אם יתמזל מזלכם תיתקלו אפילו בכריש או דולפין מאלה החיים בים האדום. חוויה מדהימה. 

 

2. שנורקלינג

אם אתם פחות בעניין של לרדת למעמקים, אפשר להתרשם מהנוף המרהיב גם מעל פני המים, באמצעות שנורקלינג. זה אמנם לא אותו דבר כמו לצלול, אבל כן ניתן להתרשם משפע הדגה והאלמוגים החבויים במימי הים האדום. לשנורקלינג לא נדרש ניסיון ולא ציוד מורכב – רק משקפת ושנורקל שאפשר להשיג בכל מקום בשארם, או להביא מהבית. אין צורך גם בליווי של מדריך מקומי, ואפשר פשוט להיכנס למים בחופים הסמוכים לשוניות או לצאת לשיט מעל שוניות בעומק הים ולקפוץ מהספינה מעליהן. 

3. טיול בסירת זכוכית

טיול בסירה עם תחתית זכוכית היא דרך מצוינת לחוות את העולם התת-ימי של שארם א-שייח' מבלי להירטב. סירות אלו הן בדרך כלל קטנות ואינטימיות, ומספקות מבט מקרוב על שוניות האלמוגים התוססות וחיים ימיים בשפע. סיורים רבים בסירות עם תחתית זכוכית כוללים גם עצירות באתרים פופולריים, המאפשרים לנוסעים להיכנס למים ולשנרקל מעל השונית. זוהי חוויה נהדרת לכל המשפחה, ואפשר למצוא אותה בחופים רבים בשארם.

 

4. שייט 

שייט בים האדום הוא דרך מצוינת ליהנות ממנו, לא רק מכיוון החוף אלא ממש מקרוב. סוכנויות תיירות ומלונות רבים בשארם מציעים שייט חווייתי של מספר שעות, בין הנופים המרהיבים של הים האדום, עם מוזיקה ברקע, כיבוד ושתייה על גבי הספינה והדרכה לגבי המקומות שתעברו בהם. גם בשייט חווייתי, בספינה רגילה ולא עם בטן זכוכית, יש אפשרות לקפוץ למים בעומק הים מעל אתרי צלילה כדי להתרשם מהם עם משקפת ושנורקל, אז קחו זאת בחשבון אם תרצו. 

5. קייטסרף

קייטסרף (גלישת מצנח) היא פעילות שדורשת ניסיון ולימוד, אבל אם יש לכם את שניהם תוכלו לחוות בשארם גלישות באתרים יפים. כמו כן, ניתן לעבור קורס קייטסרף באחד מהמועדונים הרבים שיש בעיר, ולאחר שתשלטו ביסודות תוכלו לצאת לגלישות עצמאיות. הקפידו לנקוט משנה זהירות בימים בהם מנשבות רוחות חזקות, שכן קייטסרף עלולה להיות מעט מסוכנת אם אינכם מוכנים לתנאים.

6. סירת צינור (בננה) 

בננה היא פעילות פופולרית מאוד בחופי סיני, ושארם בפרט, והיא מתאימה לכולם כמעט בכל גיל. זוהי פעילות הכרוכה במשיכה מאחורי סירת מירוץ בשכיבה או ישיבה על צינור מתנפח דמוי בננה. זו דרך מושלמת ליהנות מהריגוש של להיות בחוץ על המים מבלי לעבוד קשה מידי, ולהירטב בדיוק במידה הנכונה באמצע יום חם. בילוי מעולה למשפחה או לקבוצת חברים שרוצים להעביר את היום בכיף. רק תחזיקו חזק! 

 

7. סקי מים

סקי מים הוא ספורט של ממש, דורש מיומנות גבוהה ובעיקר אהבה לריגוש שמספק הים. גם אם אינכם מנוסים בסקי מים, יש מקומות המציעים שיעורים למתחילים לרכישת מיומנות בסיסית שתאפשר לכם ליהנות מהסקי גם בלי להיות מקצוענים. ניתן לבצע סקי מים על מגלשיים או על "בורד", כאשר האפשרות השניה היא למתקדמים יותר ונחשבת קשה יותר לביצוע.